Monkey Island Special Edition Bundle

Obsahuje oba dva díly remasterované klasiky Monkey Island:

  • The Secret of Monkey Island: Special Edition
  • Monkey Island™ 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Zcela v souladu s láskou, jakou k této hře komunita pociťuje, je i moderní hra „The Secret of Monkey Island™: Special Edition“ holdem verzi tradiční (připomínáme, že ta je již z roku 1990). To znamená, že si jí v novém kabátku mohou užít jak fandové hry tradiční, tak i hráči zcela noví.

Na rozdíl od klasiky je vše ve vyšším rozlišení, s bohatější a barevnější ručně kreslenou grafikou, vše plně namluvené a jednoho silně potěší i integrovaný sytém pro nápovědu. Skutečným trumfovým esem potom ale je hudba, jenž již není ve formátu levné MIDI karty, ale nahraná jakoby celým orchestrem. Ortodoxní klasikové bezpochyby velmi ocení, že se hra dá přepínat mezi verzí tradiční tam i zpět kdykoliv a kdekoliv, takže můžete srovnat, jak moc se nějaké místo změnilo.

Co se týče příběhu, tak ten pro změnu zavede našeho naivního hrdinu plného ideálů (chce se stát pirátem za každou cenu), na ostrov „Mêlée“ a to zcela bez peněz, zato však s vysokou zvědavostí a srovnatelně vysokým optimismem. Pokud se mu bude dařit a přesvědčí piráty o svých schopnostech (čeká na něj totiž trio velmi drsných zkoušek) a když bude mít opravdu štěstí (potažmo i vy, jelikož místní puzzly často slovo logika berou jako urážku…), možná jednou stanete i na pláži legendárního „Opičího ostrova“, kde zažijete dobrodružství, jenž by přivedlo do blázince jakéhokoliv jiného průměrného bukanýra…

To ale není z náplně zdaleka všechno. Také budete muset získat srdce krásné guvernérky Elaine Marleyové a jako by to snad nebylo málo, porvat se i s duchem ďábelského mrtvého piráta LeChucka, který vám neustále dělá problémy (zvykejte si na něj, ještě si jej užijete i v dalších dílech…).

Suma sumárum více než vynikající pokračovatel a remake, jenž nemůže nepotěšit fandy tradiční i staré.

Doručení:
DO 24 HODIN
129 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 13 bodů

VIDEA

Monkey Island Special Edition Bundle - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: Pentium 4
RAM: 512 MB
Grafická karta: 128 MB
HDD: 2 GB
Systém: Windows XP, Vista
Jazyk: