JSTE ZDE: GameSale.cz → Adventury

Adventury

Čekají vás poutavé příběhy, nečekané zvraty a logické hádanky či složité rébusy. Adventury zasahují do mnoha žánrů od akčního pojetí přes dobrodružné až po horror. Některé se hodí spíše pro hloubavé a přemýšlivé hráče, kteří chtějí logické hádanky, řešení překážek i kvalitní dialogy a příběh. Někteří hráči dávají přednost akčnějšímu pojetí adventur, kde je důležitější příběh a herní zážitek.

VÍCE

Adventury jsou základním pilířem světa PC her, bez nich by byl tento svět ochuzen o skvělé příběhy a nápady, které pronikají do dalších žánrů PC her. Advenruty mají tři základní pilíře, které tvoří jádro těchto her: příběh, hádanky nebo logické rébusy a atmosféra. Zlatá éra adventur není pryč jak si někteří myslí, opak je pravdou. Stále vychází kvalitní hry v tomto žánru, jen jsou upraveny a předělány do současné podoby. Klasických adventur, které vycházely 90tých. letech 20. století dnes moc nevychází, ale když konečně vyjdou, jsou to vždy suprové pecky a pro fandy adventur jasnou volbou.

Herní náplň se skládá z: Pick up/Get (Seber); Examine/Search/Look at (Prozkoumej); Push (Posuň); Pull (Zatáhni); Walk to (Jdi k); Open (Otevři); Close (Zavři); Give (Dej); Use (Použij); Talk to (Mluv s). Takto by se dal mechanizmus adventur krásně popsat. I když se mechanizmus postupně vyvíjí a mění.

Moderní adventury typu The Walking Dead, Alone in the Dark, Trine, L.A. Noire a další jsou ukázkou toho, že moderní adventury pozměnily své herní mechanizmy, ale přesto jsou stále zábavné. Jsou rychlejší, svižnější a je kladen větší důraz na atmosféru příběhu a vyprávění, které se točí okolo hlavního propagátora nebo skupinu. Moderní adventury se dají označit, jako akční adventury. Celá hra se zrychlila a hráč je do hry více zapojen. Ať už při soubojích s protivníkem nebo dalšími činnostmi. Hráč je vtažen do hry a je nucen více se zapojit a jeho akce je okamžitě vidět.

Klasické adventury vycházejí z herní náplně, které se od 90tých. let 20. století moc nezměnila, ale přesto si dokázaly uchovat své kouzlo. Ať to jsou hry Still Life 2, Brothers A Tale of Two Sons, Broken Age, Sherlock Holmes The Silver Earring a další. Klasické adventury mají pomalejší tempo a stavějí především na logickém uvažování a na bystré mysli hráče. Hráč je postaven do role, kdy musí vyřešit rébusy či hádanky, aby se mohl posunout v příběhu dále. Příběh i samotná atmosféra zde hrají důležitou roli, aby hráče hnala dopředu a aby dokázal vyluštit všechny hádanky a rébusy.

Adventury se odehrávají v různých dobách a světech, ve kterých jsou vždy jasně stanovená pravidla, a okolní svět je pro hráče kulisa. Většina her vychází z našeho světa, jak v podobě příběhů až po dobu. Na hráče čekají různé světy, ale vždy zábava na hodiny.

PlatformaŽánrZobrazeníNalezeno230z celkem: 1664
VýrobceTypRok vydání
1993
2023
Vše0-9ABCDEFGHChIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
dle názvu / nejprodávanější / nejlevnější / nejdražší / nejnovější
zobrazeno 36 z 230
Načíst více
Jazyk: