JSTE ZDE: GameSale.cz → Logické hry

Logické hry

Užít si pořádnou zábavu a k tomu všemu si opravdu pořádně procvičit a zavařit mozkové závity, to vše nabízejí logické hry . Vycházejí buď z jednoduchého principu překonávání překážek a tím otvírání nových levelů s novými logickými hádankami. Nebo hráč postupuje hrou s příběhem a je nucen řešit zapeklité rébusy a hlavolamy, aby se posunul dále v příběhu a hraní. Logické hry mají jedno společné, vždy u nich budete muset přemýšlet a tím se stávají zábavnými.

VÍCE

Logické hry skrývají tu pravou zábavu v řešení hádanek, puzzlu, různorodých logických překážek, které hráč musí překonat, přijít na řešení a tím se dostat do další úrovně či dále v příběhu. Celé kouzlo logických her spočívá právě v řešení a překonávaní „překážek“. Hráče nutí stále myslet, logicky uvažovat a poté ho odmění tím, že se dostane dále. Hráč svým způsobem musí překonávat sám sebe.

Rozdělení logických her je možné na ty „klasické“ a „akčnější“. Toto základní rozdělení pro tento žánry her bude vcelku stačit.

Do „klasických“ bychom mohli v klidu zařadit hry: série Crazy Machines, Fritz Chess 14 (prostě šachy, které znáte), Human Resource Machine a další kousky. V těchto hrách si budete pořádně lámat hlavičku a povede se vám nejednou zavařit si své mozkové závity. Stylem těchto logických her je pomalé a volné temno, ve kterém si hráč bude muset rozmýšlet co přesně a jak bude dělat a hlavně proč. Občas ho bude tlačit čas a tím se bude dostávat do většího presu.

Do „akčnějších“ logických her bychom zařadili hry: Unravel, Angry Birds, Contrast nebo série Portal a mnoho dalších. Tento styl her je více akční, hráč se bude aktivněji zapojovat do hry. Stále zde budou hrát prim logické rébusy, ale hry mají většinou také nějaký příběh nebo dokonce hodně kvalitní příběh, který vás žene kupředu. U některých „akčnějších“ logických her by se dalo říci, že se jedná už o adventury. Hranice PC her jsou velice tenké a lehce překročitelné.

PlatformaŽánrZobrazeníNalezeno19z celkem: 1663
VýrobceTypRok vydání
2005
2018
Vše0-9ABCDEFGHChIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
dle názvu / nejprodávanější / nejlevnější / nejdražší / nejnovější
Jazyk: