JSTE ZDE: GameSale.cz → RPG hry

RPG hry

Vžijte se do role kladného hrdiny, který pomáhá slabším. Nebo se staňte zlověstným padouchem, před kterým lidé prchají a prosí o život. RPG hry vám dovolí prožít hru a zasahovat do vyprávěného příběhu, který je hlavním jádrem hry a tahounem, proč hráč chce hrát dále a dozvědět se jak vlastně příběh skončí. Jak postupujete hrou, tak se hrdina stává silnějším, vylepšují si jeho schopnosti či se učí novým dovednostem. RPG žánr zasahuje do všech myslitelných světů, které vycházejí z historie, fantazie či sci-fi prostředí.

VÍCE

Svět PC her se skládá ze čtyř základních pilířů: akčního, adventury, strategie a hlavně RPG her. Právě tyto hry tvoří páteř a nervové centrum tohoto úžasného světa. Vžijte se třeba do role statečného hrdiny, který ve svých rukách drží poslední naději na záchranu světa nebo bude snad váš hrdina spíše antihrdinou, který svět přivede do záhuby? Největší kouzlo RPG her spočívá právě v jeho rozmanitosti a možnostech, které žádný jiný žánr nenabízí. Ať už je to hluboký a propracovaný příběh, nebo vlivy vašich činů na okolí či ohromný a živoucí svět, který si žije svým vlastním životem. To jsou RPG hry.

Zkratka RPG v sobě skrývá anglickou zkratku: Role playing game, která by šla volně přeložit, jako Hra na hrdiny. Hráč se vžívá do role hrdiny, kterého si může zcela sám vytvořit dle svých představ. Taky si může zvolit pohlaví postavy, barvu očí, jeho herní základní atributy či určit povolání svého hrdiny (válečník, voják, mág, lupič, vrah atd., povolání se liší, podle toho do jakého prostředí je hra zasazena např. do fantazy světa či sci-fi). Jednou z možností taky je, že vývojáři dají hráči do „rukou“ už přípravného hrdinu jako je např. zlý a pomstychtivý zlořád.

Základním stavebním kamenem každého dobrého RPG je zajímavý příběh a atmosféra, která vás dokáže zcela pohltit. Skutečný a uvěřitelný svět, ve kterém život stále pulzuje a hráč má chuť objevovat stále nová místa, či se jen tak toulat a prozkoumávat okolí. Zásadní je i vývoj hlavního hrdiny, který je na počátku cesty slabý, pomalý a jeho cesta za slávou se teprve rodí. Hráč bude postupem času plnit hlavní a vedlejší úkoly, porážet soupeře a postupovat na vyšší úrovně. Dále se budou odemykat lepší zajímavější a smrtelnější útoky nebo pasivní bonusy a schopnosti v podobě lepšího útoku, obrany nebo se budou zlepšovat základní atributy (síla, inteligence, štěstí atd.) a tím se hráč bude moci postavit novým výzvám, které byly pro něho dříve nedostupné. Bojový systém se může dělit na akčnější pojetí, ve kterém hrají důležitou roli hráčské reflexy, jeho um a schopnost improvizace. Vybavení i atributy zde hrají stejně důležitou roli, jako hráčovi reflexy i štěstí (série Gothic, série Fallout od 3, série Risen, série Zaklínač atd.). „Klasické“ souboje jsou především o atributech, vybavení a přesném použití jednotlivých schopností a možností, kterými hrdina disponuje (Fallout 1 a 2, Waisland 2, Titan Quest, série Diablo atd.).

RPG hry dávají hráči pocit, že je oním hrdinou, který putuje po světě, snaží se přežít a splnit nesplnitelné úkoly. Nebo se může jen tak toulat a prozkoumávat různé kouty světa. Vše je možné. Větvené rozhovory dávají pocit uvěřitelnosti příběhu. Hráč se rozhoduje, tvoří a mění příběh. Když budete antihrdinou, určitě se před vámi bude třást každý vidlák, ale určitě vám neporadí ani nepomůže. Každá vaše akce vyvolá reakci. Proto jsou RPG hry tak výtečným žánrem.

PlatformaŽánrZobrazeníNalezeno177z celkem: 1545
VýrobceTypRok vydání
2001
2018
Vše0-9ABCDEFGHChIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
dle názvu / nejprodávanější / nejlevnější / nejdražší / nejnovější
Aurion Legacy of the Kori-Odan
49
Avencast Rise of the Mage
49
Baldur's Gate Enhanced Edition
449
Baldur's Gate Enhanced Edition
369
Baldur's Gate II Enhanced Edition
399
Baldur's Gate II Enhanced Edition
429
Bastion
89
Battle Chasers Nightwar
389
Blood Knights
99
Bound by Flame
115
Předobjednávka, datum vydání: 28.8.2018
Code Vein
1 549
Dark Souls II Scholar of the First Sin
349
Dark Souls III
429
Dark Souls III Season Pass
599
Dark Souls Prepare to Die Edition
799
Darkest Dungeon
449
Dead State Reanimated
249
Demonicon The Dark Eye
99
Deus Ex Collection
249
Deus Ex Human Revolution
199
Deus Ex Invisible War
129
Deus Ex Mankind Divided
Akční cena
199
Deus Ex The Fall
99
Diablo 2
229
Diablo 2 GOLD
499
Diablo 2 Lord of Destruction
219
Diablo 3
399
Diablo 3 Reaper of Souls
429
Divinity: Original Sin Enhanced Edition
1 199
Divinity: Original Sin Enhanced Edition
699
Dragon Age 2
229
Dragon Age Inquisition
299
Dragon Age Origins
119
Dragon Age Origins
149
Dragon Age Origins Awakening
99
Dragon Age Origins Awakening
149
zobrazeno 36 z 177
Načíst více
F
A
C
E
B
O
O
K
Jazyk: