State of Decay 2

Vítejte ve světě, ve kterém proběhla zombií apokalypsa. Možná by bylo lépe říci: vítejte ve světě živých mrtvých. State of Decay 2 lze popsat, jako zombií hru jak řemen, která vám naservíruje pocity zmaru, radosti, smutku, frustrace a stejně tak vám vlije do žil pořádnou dávku adrenalinu a vzrušení. Co hře nelze upřít a co z ní dělá skvělý titul je všudy přítomný pocit nebezpečí a nedostatek zdrojů. I druhý díl State of Decay nabízí přežívání různorodých skupin lidí uprostřed apokalypsy, vaším úkolem bude udržet je naživu! Nečeká vás pouze boj s různorodým zombiím, ale hledání jídla, surovin, stavba a správa základny. Dále budete činit rozhodnutí, která ovlivní celou vaši skupinu. Přežít apokalypsu není sranda!

Na začátku hry si budete muset zvolit ústřední postavy, které s vámi prožijí celý příběh. Opravdu jsou to zajímavé charaktery. Počínaje odcizenými sourozenci, rozhádaným lesbickým párem až po dvojice, které by se v normálním světě nepotkali ani v čekárně u lékaře, ale zombií apokalypsa jim pomohla k seznámení. Není nic lepšího při seznámení než záchrana před něčím, co vás chce snít. Velkou pochvalu si založí hra State of Decay 2 především kvůli skvěle provedenému tutoriálu! V něm se dozvíte všechny důležité informace a především se seznámíte s herními mechanizmy, které jsou zásadní pro přežití v tomto světě. Než se nadějete, tak se svojí partou hledáte nové místo pro svoji základu. Budete si moci vybrat ze tří variant lokací, kam se můžete vypravit. Herní mechaniky z prvního dílu State of Decay zůstávají velice podobné. Opět se vám dostane do rukou komplexní správa základy. Na vás záleží, jak využijete prostranství a místa ve vaší základně. Můžete postavit ošetřovnu, sklady, šlapací generátor pro tvorbu elektriky atd.. Dejte si pozor! Výstavba či vylepšování stávajících prostor je pekelně nákladná na suroviny, které nerostou na stromech.

VÍCE

Do toho všeho budete muset řešit i vztahy mezi přeživšími. Kromě ústřední dvojky budete moci hrát za dalších X lidí ve vaší skupině! Představa, že musíte držet na uzdě 12 a více lidí v apokalyptickém světě je hodně těžký oříšek. Inu, hra State of Decay 2 není pro žádná ořezávátka. Kromě udržování morálky a stavby budete muset s partou lidí vyrážet mimo základnu pro zásoby a stavět další budovy tentokrát mimo bezpečí základy. Tyto budovy mají vás a vaše přeživší zásobovat cennými zdroji. Venku vás čekají nemrtví bastardi! Výprava za kořistí je nervy drásající záležitost. Vy a vaši přeživší se můžete vydat prozkoumávat okolí. Šmejdit po všech možných koutech a sbírat zásoby léků, jídla až po palivo nebo zbraně, hodí se vše. Je důležité vždy vymyslet taktiku, která je vhodná pro členy týmu. Když ve skupině máte ranaře, kteří jsou rození pistolníci a nebojí se ušpinit si ruce mlácením nemrtvých bestií, tak se nemusíte bát hrát agresivně. Můžete si dolovit jít do akce více tvrdě a vypravit se za pořádnými zásobami. Ranaři potřebují odpočinek jak fyzický, tak i psychický a zásoby dochází. Proto vždy musíte vymyslet správnou strategii, abyste v apokalyptickém světě přežili. Tým, který vypadá na první pohled, že nezvládne dlouhý boj proti zombií, ale může být ztraceně dobrý v plížení a nenápadném pohybu. I tohle se vždy hodí. Vaším úkolem je tyto nesourodé prvky namíchat tak abyste přežili. State of Decay 2 nabízí ke všemu tomu i možnost, aby se jednotliví přeživší učili nové věci nebo vylepšovali své dosavadní schopnosti.

State of Decay 2 nabízí skvělý herní mix, který dokáže člověka natolik vtáhnout do hry, že zapomene i na to, že hraje přes půlnoc a měl by jít spát!

Schovat
Doručení:
DO 24 HODIN
349 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 35 bodů

VIDEA

State of Decay 2 - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: 2,7 GHz i5 / AMD FX-6300
RAM: 8 GB
Grafická karta: 2 GB
HDD: 16 GB
Systém: Windows 10
Jazyk: