Studio Piranha Bytes, které má na svědomí skvělou sérii Gothic, připravuje novou RPG hru ELEX. Hra v sobě kombinuje zajímavý mix s prvky sci-fi a fantasy, a to vše je zasazené do postapokalyptického světa, po kterém se můžete bez omezení prohánět. Hra ELEX se odehrává na planetě Magalan, která byla zničena a přeměněna meteoritem, který na planetu zanesl vzácný prvek elex. Před dopadem osudného meteoritu planeta Magalan prosperovala jak technologicky, tak i kulturně. Nový prvek elex, lze využít k pohánění strojů nebo může lidi obdarovávat nadpřirozenými a magickými silami. Dokonce i dokáže přetvářet živé bytost do jiných forem života. Zásoby elexu jsou velice omezené, a proto se kvůli tomuto prvku vedou války a boje, při kterých vzniklo kvarteto frakcí jenž mají své plány s elexem i s planetou Magalan.

VÍCE

Každá frakce se od sebe liší, jako tomu bylo v sérii Gothic. Žádná není vysloveně zlá ale ani hodná, protože každá frakce věří svým ideálům a cílům. Hráč bude moci cestovat po celém širém kontinentu Magalan a objevovat ztracená tajemství nebo se přidat k jedné z frakci a pomoci ji k vytouženému vítězství. Frakce Albů je militárně založena, která elex využívá pro tlumení lidských emocí a chce vybudovat lepší společnost. Má zájem podmanit si celý Magalan a nebojí se používat před apokalyptické zbraně a vozidla. Další frakce Berserkeři hledí na elex jako na dar, který jí umožní celou planetu oživit a oživit přírodu. Tato frakce zavrhla moderní zbraně, ale za to dokáží elex využívat, jako mocnou magickou zbraň a naučili se elex přetvářet v Manu. Klerici jsou nejpokročilejší frakcí, která využívá nejmodernější zbraně a roboty. Tato frakce pokračuje v technologiích tam, kde svět skončil před dopadem meteoritu. Na elex se dívají, jako na palivo pro své stroje. Přísně trestají a zakazují modifikaci lidského těla pomocí elexu, je to pro ně přímo smrtelným hříchem. Poslední frakcí jsou psanci, kteří žijí v pouštní kamenité oblasti Tavar. Považují se za volnomyšlenkáře, kteří přistupují ke všemu „co se stalo, stalo se“ Odmítají bohy, odmítají striktně zákony.

ELEX nabízí nevšední RPG zážitek s velice zajímavým světem, který stojí za prozkoumání. Díky mixu sci-fi a fantasy kdy hráč dostane do ruky meč, sekyru, plazmové zbraně či magii se ze hry stává hodně povedený svět.

Schovat
Doručení:
DO 24 HODIN
199 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 20 bodů

1-4 | 5-6
VIDEA

ELEX - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: i5
RAM: 8 GB
Grafická karta: 2 GB
HDD: 35 GB
Systém: Windows 7, 8, 10
Jazyk: