Pillars of Eternity II Deadfire

Moderní izometrické RPG hry dokáží přinést pořádnou výzvu. Nebojí se toho, že budou těžce hratelné, dokáží poskytnout skvěle zpracované herní mechaniky, a přitom navazují na starou dobrou školu RPG her. Těchto her je, jako šafránu. Právě do této úzké skupiny patří i pokračování Pillars of Eternity s číslem 2 a podtitulem Deadfire. Opět se dočkáte herní nirvány, a to doslova, protože nový díl Pillars of Eternity II: Deadfire toho nabízí opravdu hodně. Když říkáme, že toho bude hodně, tak nám věřte, protože na vás čeká svět Pillars of Eternity, který je neuvěřitelně živý a dokáže vás absolutně pohltit a nepustit.

Jestliže jste hráli první díl Pillars of Eternity, tak využijte možnosti přetáhnout si svou postavu i do druhého dílu. Zapomeňte na to, že byste si mohli přenést do druhého dílu i své těžce získané vybavení a schopnosti, které jste získali v průběhu hraní prvního dílu. Do nového příběhu se přenesou jen vaše rozhodnutí, která jste učinili v minulosti. Příběh od samotného začátku jede na velké obrátky. Z pevnosti Caed Nua, kterou vlastníte a ovládáte se brzy stane hromada suti a kamene, a to díky bohu Eothas (bohu přeměny, znovuzrození a světla). Eothas se převtělil do obrovské sochy pod pevností a vydal se na cestu.

Aby toho nebylo málo, tak všem živým bytostem v okolí vysál duši. Tedy i vašemu hrdinovi, který není obyčejným smrtelníkem. Bohyně smrti ho může znovu vyslat na zem, i když to má pro něj následky. Je velmi oslaben a musí zjistit, co se mu to vlastně stalo. Musí se potýkat s tím, že větší část jeho duše je uvězněna v obří kráčející soše boha. Čím se hrdina nachází ve větší vzdálenost od sochy, tím bude jejich pouto slabší. Hrozí to, že se křehké spojení přeruší a tím nastane absolutní konec. Hlavní hrdina je téměř bez své duše, výbavy a schopností, k tomu všemu kráčející bůh po zemi, který přináší zkázu celé zemi, to je velký průšvih. Čeká vás výprava na ostrov Deadfire, toto je také cílová stanice boha Eothas.

VÍCE

Nový díl Pillars of Eternity II: Deadfire lze krásně popsat, jako evoluci prvního dílu. Ve druhém díle se neočekávejte žádné revoluční změny. Herní systém zůstává velmi podobný tomu jako v prvním díle. Vyladili se jen drobnosti, aby vše skvěle šlapalo. Opět budete mít na výběr z jedenácti povolání, která mají ještě tři samostatné podkategorie. Žádné významné změny v reálných soubojích nenastaly. Stále budete moci pauzovat souboje, vydávat rozkazy či si v klidu promyslet taktiku. Tento systém funguje skvěle již od prvního dílu, tak proč měnit něco co je téměř dokonalé. Svět Deadfire vám nabídne zcela nový kontinent, moře, piráty, nové frakce, domorodce, bitvy na souši i na moři, lov pokladů. Dostanete skvělou herní náplň, která je vypiplaná do nejmenšího detailu. Svoboda je v Deadfire mnohem větší a znatelnější než dříve. V minulém díle jste se starali o hrad a tentokrát dostanete na starosti vlastní loď! Sice budete muset svou kocábku opravit, než se pustíte za novým dobrodružstvím na moři.

Pillars of Eternity II: Deadfire vám nabízí neskutečně detailně propracované RPG s živoucím světem, který vás dokáže naplno pohltit. Opět se vám do rukou dostává skvěle zpracovaná hra, která utekla konkurenci nejméně o tři příčky výše.

Schovat
Doručení:
DO 24 HODIN
189 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 19 bodů

VIDEA

Pillars of Eternity II Deadfire - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: i3 2.5 Ghz
RAM: 4 GB
Grafická karta: 1 GB
HDD: 45 GB
Systém: Windows Vista, 7, 10
Jazyk: