Neznáme hráče či hráčku, kteří by nemilovali obří roboty, mechy a další úžasné stroje, které si klestí cestu hordami nepřátel. Herní scéna potřebuje hry typu BattleMechy jako sůl. Ovládat obří stroje na zabíjení je prostě skvělé a je jedno, jestli je ovládáte jako pilot bojového stroje nebo jako návodčí, pěkně schovaný, daleko od bojové linie. Prostě, mechové jsou fajn!

Battletech je hra, na které se podílel legendární tvůrce původní hry Battletech / MechWarrior, a tím není nikdo jiný než samotný Jordan Weisman. Dále pak ostřílený tým vývojářů herního hitu Shadowrun Returns. Tento tým dokázal do světa PC her přivést pořádnou taktickou tahovou hru s mechy. Herní mechaniky Battletech si berou za vzor herní sérii XCOMů, to znamená, že na vás čekají tahové souboje s taktickými prvky. Ve svém tahu budete moci takticky zhodnotit situaci a zvolit nejlepší variantu pro vaše mechy. Můžete se přesunout na lepší místo a poté zaútočit nebo zaútočit vším co máte k dispozici či využít dvojnásobný pohyb, a tak urazit pořádnou štreku. Taktické možnosti nabízejí zajímavé varianty. Jedná se o schopnost skočit pomocí trysek na vyvýšené místo do krytu nebo se dostat do zad nepřátel. Rozestavení mechů na bojišti je klíčové. Taktika hrrr na ně je nejrychlejší cesta, aby se z vašich mechů staly hromádky nepoužitelného šrotu. Můžete na jednou ovládat maximálně čtyři obří mechy a můžete si být jisti, že na vás čeká pěkná přesila nepřátel. V této hře se nehraje na džentlmenské souboje. Bez taktického uvažování a přemýšlení to nepůjde. Nepřátele budete muset nachytat na švestkách nebo je postupně likvidovat nebo jim přichytat překvapení v podobě přepadů a dalších vylomenin. Battletech nabízí skvělou možnost si své mechy sestavit podle svých představ. Do rukou se vám dostanou různě pancéřované „stvůry“, na které budete moci „pověsit“ arzenál zbraní podle svého výběru, až po chlazení, které hraje důležitou roli. Při delší střelbě se zbraně a mech zahřívají a chlazení tomu zabraňuje. Je hezké vyslat do boje mecha, který je chodící továrnou na smrt, ale když se po pár výstřelech natolik zahřeje, že přestane fungovat, tak se z něj na bitevním poli stane jen hromada železa k sešrotování.

VÍCE

Sestrojit si vlastní mlýnek na maso je skvělé! Všechny herní prvky dělají ze hry Battletech skvělou hru. Vývojáři se toho nebáli a umožnili při soubojích cílit na určité části mechů. Otravuje vás obří laserové dělo na nepřátelském mechu? Tak ho prostě zničte, lehké a účinné! Tím se otvírají další skvělé taktické možnosti. Stojí před vámi silně opancéřovaný mech, ale má jen jeden pořádný kanon a zbytek stojí za starou belu? Není nic jednoduššího, než mu ho zničit a poté se postarat o jeho kamarády. Battletech nabízí detailně zpracovanou taktickou a tahovou hru, která se točí okolo mechů. Tomu se říká herní sen.

Schovat
Doručení:
DO 24 HODIN
199 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 20 bodů

VIDEA

BATTLETECH - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: i3
RAM: 8 GB
Grafická karta: 1 GB
HDD: 30 GB
Systém: Windows 7, 8, 10
Jazyk: