Total War Saga Thrones of Britannia

Píše se rok 878 n. l. a na Britských ostrovech se schyluje k válce, která změní tvář ostrovů. Je čas chopit se meče či sekery, pozvednout štít a vydat se do války se spolu bojovníky. Nadešel čas, kdy se ukáže, kdo bude vládnout ostrovům a na koho se zapomene. Začala válka králů. Králové Anglie, Skotska, Irska, Wales, Dánský král a vikingští osadníci, ti všichni chtějí ovládnout Britské ostrovy stůj, co stůj.

Thrones of Britannia nabídne velice propracovanou herní mapu Britských ostrovů, která čeká až ji dobudete. Tento díl vám nabídne možnost měnit dějiny či jít ve šlépějích pravých historických postav. Budete moci zakusit pravou královskou moc a můžete pod svou vládou sjednotit veškeré území Anglie a vyhnat z ní vikingské osadníky a nájezdníky. Nebo si snad zvolíte cestu divokých vikingských nájezdníků, kteří se chtějí usadit na ostrovech a vybudovat si vlastní království. Volba je čistě na vás. Každá strana má své specifické výhody a možnosti. Vikingové mají skvělé sekerníky a netrpí mořskou nemocí. Každý hratelný národ má své unikátní vlastnosti, které je činí originálními.

VÍCE

Tento díl je především zaměřený na mikromanagment a správu držav. V celé provincii se nachází jedno hlavní provinční město, které je obehnáno hradbami. Ve městě můžete postavit různé budovy (trhy, kasárna, náboženské budovy, specifické budovy pro danou frakci). Toto město může být jako jediné obléháno. Okolní vesnice je možné armádami bez boje obsadit či je vyplenit. Na vypleňování se specializují především Vikingové, kteří z této činnosti mají více peněz než jiné frakce. Obrana provincií je složitější než v minulých dílech. Pro snadné dobývání či plenění vesnic a přístavů musí hráč mít sále v dosahu své armády. Jinak by se mu mohlo stát, že bude jeho území dobyto jinou frakcí. Čím bude více těchto pohrom, tím je jistější, že se váš lid vzbouří a obsadí vesnice nebo hlavní město provincie. Další herní změna je v tom, že je nutné hlídat si spotřebu jídla. Každá nová jednotka, kterou naverbujete vás stojí nejen žold, ale také jídlo. Proto je nutné při budování armády myslet, na to, zda své armády uživíte. Vývojáři zašli do takových detailů, že armádám, které se pohybují po cizím území dochází postupně zásoby. Při vyčerpání zásob se začíná armáda postupně rozpadat, vojáci dezertují či umírají.

Total War Saga: Thrones of Britannia je skvěle zpracovaný díl. Dostanete kvalitní historickou strategii, která vás určitě zabaví na celé týdny.

Schovat
Doručení:
DO 24 HODIN
499 Kč
Vaše cena:
Nákupem získáte: 50 bodů

1-4 | 5-6
VIDEA

Total War Saga Thrones of Britannia - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: 3 Ghz Dual
RAM: 5 GB
Grafická karta: 1 GB
HDD: 30 GB
Systém: Windows 7, 8, 10
Jazyk: